23 | 10 | 2018

Бібліотека

Бібліотека ГІІМ

Бібліотека Горлівського інституту іноземних мов є його важливим структурним підрозділом у справі підготовки вчителів іноземних мов та зарубіжної літератури, історії, перекладачів, шкільних психологів.
Історія бібліотеки тісно пов’язана з історією інституту. Бібліотеку засновано в 1949 році, в той рік, коли було засновано Білоцерківський вчительський інститут. При реорганізації Білоцерківського інституту в 1953 році бібліотеку було передано Горлівському державному педагогічному інституту іноземних мов. У 1954 році при розформуванні Дніпропетровського інституту іноземних мов його бібліотеку частково було передано до нашого інституту.
Засновниками бібліотеки були завідувач Муравейник Надія Титівна, учасник бойових дій, ветеран Великої Вітчизняної війни, яка керувала бібліотекою протягом 20 років, та старший бібліограф Гавриленко Ганна Іванівна, яка є укладачем першого науково-бібліографічного покажчика «Научные работы профессорско-преподавательского состава ГГПИИЯ» (1956р.).
Бібліотека мала площу 130 м², де були розташовані всі структурні підрозділи. Приміщення було тісне та зовсім непристосоване. Бібліотека комплектувала свій фонд різними шляхами, але основу бібліотечного фонду було започатковано літературою з Білоцерківського вчительського інституту та Дніпропетровського інституту іноземних мов. На початку заснування бібліотеки книжний фонд становив 8600 примірників. Бібліотекою користувались 120 читачів. У бібліотеці працювало лише 2 бібліотекаря. Не було читальної зали.
У 1967 році, коли був збудований новий корпус інституту, бібліотеку було розташовано в цьому корпусі на площі 402 м². На той час книжний фонд вже становив 106 тис. примірників. Бібліотекою користувались більш як 1000 читачів. У бібліотеці працювали 12 бібліотекарів. На початок 1968 року у структурі бібліотеки виникли нові підрозділи: відділ комплектування та обробки книг, абонемент навчальної, наукової та художньої літератури; довідково-бібліографічний відділ. Саме тоді почала функціонувати читальна зала на 70 місць. Такі зміни сприяли покращенню всієї роботи бібліотеки
в нових умовах, особливо для якісного обслуговування читачів.

Згідно з Наказом міністра освіти і науки України № 1242 від 31.10.2014 р. Горлівський інститут іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» до закінчення збройного конфлікту на Сході України було переміщено до м. Артемівська. На жаль, книжковий фонд бібліотеки залишився на тимчасово окупованій території Горлівки. Керівництво інституту активно працює над проблемами облаштування нових навчальних площ, розміщення викладачів, співробітників та студентів, вирішує питання організації належних умов навчання й побуту. Незважаючи на труднощі, відновлено й роботу бібліотеки, яку очолила Вікторія Олександрівна Піскун.

Щомісячно бібліотека збагачується новими надходженнями. У розбудові бібліотеки, поповненні її фонду взяли активну участь Київський національний інститут імені Тараса Шевченка, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, університет ім. Франсуа Рабле (Франція), ресурсний центр вчителів англійської мови при «Києво-Могилянській академії» під патронатом посольства США в Україні та посольство Бельгії в Україні; наукова бібліотека Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та наукова бібліотека національного університету. Нещодавно бібліотечний фонд збагатився творами українських та світових класиків із власних бібліотек артемівських учителів Осподової Надії Григорівни та Кулініча Миколи Миколайовича.

З перших днів нашого перебування у гостинному Артемівську розпочалася співпраця інституту з міською бібліотекою, на базі якої вже проведені перші засідання історико-літературного клубу «Іняз збирає друзів».

Колектив викладачів і студентів Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» щиро дякує всім небайдужим, всім друзям за допомогу у благородній справі відродження нашої бібліотеки як осередку навчальної, наукової, просвітницької діяльності у м. Артемівську.

Бібліотека має таку структуру:

1. Відділ комплектування та наукової обробки літератури;
2. Відділ обслуговування читачів з підрозділами:
• абонемент навчальної, наукової та художньої літератури;
• читальна зала;
• читальна зала студентського гуртожитку №3;
• сектор культурно-просвітницької роботи.
• навчальні кабінети за профілем кафедр
3. Довідково-бібліографічний відділ;
4. Ресурсний центр Посольства США в Україні;
5. Ресурсний центр Гете-Інституту.
Бібліотечний фонд складає більш як 275 тис. примірників книжок, періодичних видань, авторефератів кандидатських дисертацій, дипломних робіт. В тому числі фонд навчальної літератури складає більш як 100 тис. примірників; наукової літератури – 25000 примірників; літературно-художніх видань – 62500 примірників; періодичних видань – майже 12 тис примірників; фонд авторефератів дисертацій – 3653 примірники; фонд книжок, виданих за кордоном – 13139 примірників.
У складі фонду перебувають раритетні видання – 2180 примірники.
Видання минулих століть є своєрідними книжними пам’ятниками, які складають «золотий фонд» бібліотеки. Рідкісні видання є не лише незамінними джерелами для вивчення історії розвитку гуманітарних наук, але й розширюють наші уявлення про духовну атмосферу, культуру минулих часів. До цінності опублікованого у старовинній книзі твору автора належить безпосередньо результат його творчості, оригінальні думки, стиль та манера написання, а також своєрідність поліграфічного оформлення видання, що містить в собі відбиток епохи, наочну інформацію про розвиток книжної справи.
В бібліотеці нашого інституту є немало раритетів, які зробили б честь і столичним книгозбірням, а саме: «Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона» (1890 – 1907); «Энциклопедический словарь братьев Гранат» (1890 -1903); прижиттєве видання французького просвітителя Д.Дідро, редактора «Энциклопедии , или Толкового словаря наук, искусств и ремесел» (1751-1780); повне зібрання творів мовою оригіналу французького просвітителя Вольтера, яким зачитувались представники не одного покоління російської інтелігенції; прижиттєве видання «Мертвих душ» М.В. Гоголя, цінність якого полягає в тому, що до виконання малюнків до цього твору було залучено визначних художників того часу, які донесли до сучасного читача характер тієї епохи, портрети людей іншого покоління; «Історія Франції» у
4-х томах(1879- 1889) видатного французького історика М. Гізо. Це видання є шедевром поліграфічного оформлення ( у шкіряній оправі з позолотним тисненням); «Російская граматика Михайла Ломоносова» (1788, прижиттєве видання) та багато інших раритетних видань. Хронологічні межі цього фонду вимірюються ХУІІ – серединою ХХ століть.


ДО ПОСЛУГ КОРИСТУВАЧІВ

• універсальний книжковий фонд більше 273 тис. примірників, у т. ч.:
• фонд навчальної літератури – понад 82 тис. прим.;
• фонд вітчизняних та зарубіжних періодичних видань – понад 13 тис. прим.;
• фонд літератури іноземними мовами – 13 тис. прим.;
• фонд художньої літератури – 62 тис. прим.;
• фонд рідкісних і цінних видань (ХVIІ - поч. XX ст.).

ДОВІДКОВО-ПОШУКОВИЙ АПАРАТ СКЛАДАЮТЬ:

• абетковий каталог українських видань;
• абетковий каталог російських видань;
• систематичний каталог;
• систематичний каталог авторефератів дисертацій;
• абетковий каталог періодичних видань;
• систематичний каталог документів іноземними мовами;
• систематична картотека статей з періодичних видань та збірників наукових праць.

ДО ПОСЛУГ КОРИСТУВАЧІВ БІБЛІОТЕКИ

• абонемент;
• читальна зала з використанням технології Wі-Fi;
• довідково-бібліографічний відділ;
• профільні навчально-методичні кабінети.

БІБЛІОТЕКА НАДАЄ ТАКІ ПОСЛУГИ

• доступ до Інтернет через ПК;
• обслуговування читачів через персональний та міжбібліотечний абонемент;
• кваліфікована допомога бібліографа;
• індексування документів за УДК та ББК.

• Кваліфіковані бібліографи допоможуть вам скласти бібліографічний опис видання, список літератури до наукової роботи, виконають бібліографічні довідки: встановлять рік і місце видання, видавництво, де вийшла книга, яка література з певної теми випущена за останній рік, нададуть відомості про події, дати з зазначенням джерела.

• Ви маєте право на індивідуальне інформаційне обслуговування: одержувати за вашим замовленням повідомлення про нові надходження з певної теми.


 

БІБЛІОТЕКА ВИДАЄ:

• науково-допоміжні покажчики;
• рекомендаційні списки літератури;
• бібліографічні огляди літератури;
• інформаційні видання.

БІБЛІОТЕКА ПРОВОДИТЬ

• тематичні книжкові виставки;
• виставки нових надходжень;
• дні інформації, дні бібліографії, масові виховні заходи за участю студентів;
• екскурсії по бібліотеці.

РЕЖИМ РОБОТИ

Бібліотека працює:
понеділок-субота – з 7.30 до 16.15
п’ятниця – з 7.30 до 15.00


Читальна зала
понеділок-п’ятниця – з 7.30 до 18.00
субота – з 7.30 до 14.00
Вихідний день – неділя
Санітарний день – останній робочий день місяця.

 

 

 

 

Оголошення

Шановні викладачі та аспіранти!
Запрошуємо долучитися до групи,
яка виїжджає на науково-педагогічне стажування
в один з провідних національних ВНЗ Чехії – Vysoká škola ekonomická v Praze
https://www.vse.cz/
«Інновації в навчальному процесі: методи, підходи, технології (на прикладі підготовки бакалаврів та магістрів)»


ІІІ Міжнародна науково-практична конференція

27-30 листопада 2018 р., Новий Сонч, Польща
 
Організатор
Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University
ОГОЛОШЕННЯ

Повідомляємо, що урядом Мексики віділено стирендії для навчання іноземців у 2019 році. Детальна інформація щодо конкурсу на отримання стипендії тут


Шановні викладачі та аспіранти!
Запрошуємо долучитися до групи, 
яка виїжджає на науково-педагогічне стажування 
в один з провідних національних  ВНЗ Чехії – Vysoká škola ekonomická v Praze
https://www.vse.cz/
«Інновації в навчальному процесі: методи, підходи, технології (на прикладі підготовки бакалаврів та магістрів)»
 

 
 
Міжнародна Осіння Школа «НАВЧАННЯ & РОЗВИТОК»
International Autumn School «DEVELOPMENT & TRAINING»